SĘDZISZÓW
MAŁOPOLSKI
PODSUMOWANIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO DO RUNDY JESIENNEJ SEZONU PIŁKARSKIEGO 2009/10 - V - LIGA TRAMPKARZY STARSZYCH
Zestawienie obecności na treningach w okresie 31.07.2009 – 14.09.2009 / okres przygotowawczy składał się z 20 jednostek treningowych /.
Lp. |
Imię i nazwisko |
31 07 |
03 08 |
05 08 |
07 08 |
10 08 |
12 08 |
14 08 |
17 08 |
19 08 |
21 08 |
24 08 |
26 08 |
28 08 |
31 08 |
02 09 |
04 09 |
07 09 |
09 09 |
11 09 |
14 09 |
Suma pkt |
1. |
Bąkowski Adr. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
2. |
Pichla Tomasz |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
3. |
Żurek Dawid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
4. |
Adamski Jakub |
|
|
|
|
|
|
|
n |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
5. |
Jakubek Bart. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
n |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
6. |
Szajnowski D. |
|
|
|
n |
n |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
7. |
Sydor Mikołaj |
n |
n |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
8. |
Olech Michał |
|
|
|
|
n |
n |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
9. |
Toton Maksym. |
|
|
|
|
|
|
n |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
n |
|
18 |
10. |
Mosior Kacper |
|
|
|
|
|
n |
n |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
11. |
Nowacki Seb. |
|
|
n |
n |
n |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
12. |
Chmiel Tomasz |
|
|
|
|
|
|
n |
|
n |
n |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
13. |
Czapka Michał |
|
|
|
|
|
n |
|
n |
n |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
14. |
Kułak Seweryn |
|
|
|
|
|
|
n |
|
n |
n |
|
|
|
|
|
|
n |
|
|
|
16 |
15. |
Surman Bartek |
|
|
|
|
|
n |
|
n |
n |
|
|
|
|
|
|
|
n |
|
|
|
16 |
16. |
Makuch Jakub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
n |
n |
n |
n |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
17. |
Doroba Krzy. |
|
|
n |
|
n |
n |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
n |
|
|
|
16 |
18. |
Białek Patryk |
|
|
|
|
|
|
|
n |
|
n |
|
|
n |
n |
n |
n |
|
|
|
|
14 |
19. |
Kręgiel Kryst. |
n |
n |
n |
n |
n |
n |
n |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
20. |
Golon Paweł |
n |
n |
n |
n |
n |
n |
n |
n |
n |
|
n |
n |
n |
|
|
|
|
|
n |
|
7 |
21. |
Babiarz Michał |
n |
n |
n |
n |
n |
n |
n |
n |
n |
|
k |
k |
k |
|
|
|
|
|
n |
|
7 |
22. |
Gawlik Sebast. |
n |
n |
n |
n |
n |
n |
n |
n |
|
n |
|
n |
n |
n |
|
|
n |
n |
n |
|
5 |
23. |
Iwan Dariusz |
|
|
|
|
|
|
k |
k |
k |
k |
k |
k |
k |
k |
k |
k |
k |
k |
k |
k |
5 |
Objaśnienia : n – nieobecny
n - kontuzja
Uwaga!!!
W sezonie piłkarskim 2009/2010 prowadzone będą następujące klasyfikacje sportowe :
1.Najaktywniejszy piłkarz drużyny / udział w treningach, sparingach, meczach/
2.Najlepszy piłkarz drużyny / skala ocen za poszczególne mecze od 0-10 punktów/
3.Najlepszy strzelec drużyny / zdobyte bramki we wszystkich meczach sezonu 2009/10/
4.Najwięcej minut na boisku / ilośc’ minut na boisku we wszystkich meczach sezonu 2009/10
Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji sportowych otrzymają na koniec sezonu 2009/10 po rozegraniu 12-tu meczy puchary oraz nagrody rzeczowe.
Warunek! - I miejsce w tabeli na koniec sezonu 2009/2010.
Trening 16.30
*16.10 – wejście do szatni – przygotowanie sprzętowe
*16.20 – pobranie sprzętu treningowego
*16.25 – wyjście na płytę boiska
*16.30 – odprawa przed treningiem
*16.35 – 18.00 = trening
*18.00 – podsumowanie treningu - uwagi
*18.05 – oddanie sprzętu treningowego
*18.10 - prysznic
*18.25 – opuszczenie terenu klubu
# Ubiór
# Punktualność i samodyscyplina
1. Wyjazd : - zbiórka 2 godziny przed meczem
- zabrać legitymację lub paszport, sprzęt sportowy
/buty, ochraniacze, coś słodkiego- baton, czekolada /
2. Dom : - zbiórka obowiązkowo 1 godzinę przed meczem
- 10 min. przygotowanie sprzętowe
- 20 min. odprawa taktyczna
- 30 min. rozgrzewka
# Zachowanie wystawia nam świadectwo – kim jesteśmy
,,jak cię widzą tak o tobie mówią”
Poniedziałek : technika /prowadzenie piłki, przyjęcia, strzały, drybling, zwody, gra ciałem/.
Wtorek : mecz ligowy / taktyka gry w obronie i w ataku – grafika komputerowa/
Środa : motoryka /szybkośc’, wytrzymałośc’, koordynacja ruchowa, skocznośc’, zwinnośc’, gibkośc,/
Czwartek : siłownia / wzmacnianie mięśni nóg, brzucha, klatki piersiowej, grzbietu/.
ZASADY ŻYWIENIA
Jak powszechnie już wiadomo, odżywianie w sporcie jest równie ważne co sam trening.... brzmi to nieco kontrowersyjnie, ale tak po prostu jest.
Wyobraźmy sobie ogromną maszynę najnowocześniejszą i w ogóle wspaniałą , która nie ma paliwa, oleju, płynu do spryskiwaczy itp.
Po prostu nie nada się do niczego.
Do takiej maszyny można porównać organizm, który sportowiec powinien traktować jak świątynię.
Proporcje w dziennej racji żywieniowej
nBiałko 12-15 %
nTłuszcze nie więcej niż 30 %
nWęglowodany nie mniej niż 55 %
Przykładowe menu
jakiem, ziemniaki z sałatką warzywną,
Posiłek |
Dzień z zajęciami treningowymi |
W dniu meczu |
Dzień wolny |
Śniadanie
|
1. Musli z jogurtem + jabłko. 2. Chleb razowy, szynka z indyka, pomidor. 3. Chleb razowy, dżem wysokosłodzony, banan |
1. Musli z mlekiem + banan. 2. Chleb razowy, szynka z kurczaka, twaróg, pomidor. 3. Chleb razowy, miód, krem czekoladowy, banan |
1. Jajecznica naturalna 100g. 2. Chleb razowy200g, kiełbasa szynkowa wieprzowa 80g, twaróg chudy 70g, rzodkiewka 50g. 3. Herbata - cukier 20g, czekolada deserowa 50g, miód 70g. |
II śniadanie
|
1. Kanapka z pieczywa razowego, szynka z drobiu, ser żółty, pomidor, baton. 2. Kanapka z pieczywa pełnoziar- nistego z szynką drobiową, jogurt, jabłko. |
1. Pieczywo pełnoziarniste, chleb ryżowy, dżem, miód, banan.
|
1. Chleb graham 100g, ser twaro- gowy 60g, szynka konserwowa 60g, gruszki 200g.
|
obiad
|
1. Ryba z kukurydzą i zielonym groszkiem /patrz poniżej/. 2. Kopytka ze słonecznikiem. 3. Surówka z włoskiej kapusty z kapustą i orzechami /patrz poniżej/. lub indyk z warzywami/patrz poniżej/ |
1. Pierś z kurczaka gotowana. 2. Ryż biały. 3. Sałatka wielowarzywna z z oliwą z oliwek. Na podwieczorekbanan z czekoladą lub rozdu- szony banan z czekoladą na zimno. |
1. Zupa koperkowa 250g. 2. Pierś z kurczaka 200g. 3. Sałata ze śmietaną 40g. 4. Ziemniaki 220g. 5. Kompot z agrestu 150g. Na podwieczorekCiastka francuskie 50g, jogurt 200g.
|
kolacja
|
1. Makaron z jajkiem. 2. Ziemniaki z sałatką warzywną. Lub pieczywo pełnoziarniste z Szynką drobiową, twaróg. |
Po meczu1. Chleb ryżowy. 2. Sałatka z tuńczyka. 3. Szklanka wody z Mg! |
1. Dorsz po grecku 150g. 2. Surówka ze świeżej kapusty 120g. 3. Ziemniaki 200g. 4. Woda mineralna – 0,5 litra. |
z szynką drobiową, twaróg
Zrób to sam
Indyk z warzywami
Składniki: indyk , kuskus, marchew, pietruszka, seler, kukurydza, fasolka szparagowa, bulion drobiowy, sos sojowy
Przygotowanie : Mięso pokroić w kostkę , podsmażyć. Warzywa rozdrobnić, dodać do indyka, zalać bulionem i dusić aż będzie miękkie . Pod koniec połączyć z ugotowanym kuskusem.
Potrawa jest źródłem: potasu, witamin z grupy B, błonnika
Surówka z włoskiej kapusty z pomarańczą i orzechami
Składniki:
Przygotowanie:30 dag kapusty włoskiej
1 pomarańcza
2 łyżki posiekanych orzechów
2 łyżki oleju sałatkowego
sól, cukier, sok z cytryny
Przygotowanie : kapustę drobno zszatkować. Pomarańczę obrać i pokroić w kostkę. Z oleju i przypraw sporządzić sos. Kapustę, pomarańczę i orzechy połączyć z sosem i dobrze wymieszać.
Potrawa jest źródłem: potasu, magnezu, NNKT, oraz witaminy C i E
Ryba z kukurydzą i zielonym groszkiem
Składniki:4 filety z ryby 2 ząbki czosnku
1 łyżka soku z cytryny 2 łyżki sosu sojowego
1 łyżka mąki 1 szklanka rosołu.
sól, tymianek, majeranek, pieprz turecki
2 łyżki oliwy
1 cebula
2 łyżki oliwy
4 pomidory
1 puszki kukurydzy
1 puszki groszku zielonego
I- kolejka 15.09.2009-wtorek |
V – kolejka 13.10.2009-wtorek |
||||
LKS Nagoszyn |
Brzostowianka |
16.30 |
Ostra Gumniska |
Nagoszyn |
16.00 |
LKS Głowaczowa |
Lechia |
16.30 |
Paszczyniak |
Błękitni |
16.00 |
Ostra Gumniska |
Paszczyniak |
16.30 |
Lechia |
Brzostowianka |
16.00 |
Błękitni Ropczyce |
pauza |
|
Głowaczowa |
pauza |
|
|
|||||
II- kolejka 22.09.2009-wtorek |
VI – kolejka 20.10.2009-wtorek |
||||
Lechia |
Ostra Gumniska |
16.30 |
Błękitni |
Lechia |
16.00 |
Brzostowianka |
Głowaczowa |
16.30 |
Nagoszyn |
Paszczyniak |
16.00 |
Błękitni Ropczyce |
Nagoszyn |
16.30 |
Głowaczowa |
Ostra Gumniska |
16.00 |
Paszczyniak |
pauza |
|
Brzostowianka |
pauza |
|
|
|||||
III – kolejka 29.09.2009-wtorek |
VII – kolejka 27.10.2009-wtorek |
||||
Głowaczowa |
Błękitni |
16.30 |
Paszczyniak |
Głowaczowa |
16.00 |
Ostra Gumniska |
Brzostowianka |
16.30 |
Lechia |
Nagoszyn |
16.00 |
Paszczyniak |
Lechia |
16.30 |
Brzostowianka |
Błękitni |
16.00 |
Nagoszyn |
pauza |
|
Ostra Gumniska |
pauza |
|
|
|||||
IV – kolejka 06.10.2009-wtorek |
|
||||
Brzostowianka |
Paszczyniak |
16.00 |
|
||
Błękitni |
Ostra Gumniska |
16.00 |
|
||
Nagoszyn |
Głowaczowa |
16.00 |
|
||
Lechia |
pauza |
|
|
||
|
|
|
|
|
Najbliższa kolejka 10 |
|
|||
Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.
dzisiaj: 75, wczoraj: 79
ogółem: 2 654 981
statystyki szczegółowe