Szachy drużynowe- półfinał wojewódzki - Mielec 05.11.2014.

• autor: lmn1967, 2014-11-08 15:13

Rewelacyjnie spisali się gimnazjaliści z Sędziszowa Małopolskiego w Półfinale Wojewódzkim  w szachach drużynowych, rozegranych w Mielcu 5-go listopada 2014 roku. Zajęli II miejsce i pewnie awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 2-go grudnia /wtorek/ 2014 roku w Brzozowie.  W półfinale wystąpiły drużyny, które wygrały zawody powiatowe tj: Gimnazjum Cmolas, Gimnazjum Pilzno, Gimnazjum Tuszów Narodowy, Gimnazjum Czarna Sędziszowska, Gimnazjum Nr 5 Dębica, Gimnazjum Radomyśl Wielki. Finał rozgrywany był systemem "każdy z każdym" na dystansie 10 minut na zawodnika. Sędziszów wygrał 5 z 6 meczy, uzyskując 5 dużych punktów.

W meczu otwarcia spotkali się z Cmolasem podopiecznymi pana Roberta Stefańskiego z Sędziszowa pokonując ich 3-1. Punkty w tym meczu zdobyli: Paweł Głuch, Rafał Mędrygał i Ania Mędrygał.

W drugim meczu stoczyli zacięty pojedynek z Pilznem przegrywając nieco pechowo 3,5 - 0,5. Chociaż na drugiej i czwartej  szachownicy w końcówkach mieli przewagę. Pół punktu zdobył Paweł Głuch, który zremisował na pierwszej szachownicy z zawodniczką z I kategorią szachową. Gimnazjum z Pilzna w poprzednim roku szkolnym zajęło miejsce medalowe III w Finale Wojewódzkim.

Trzeci mecz zakończyli wygraną 3-1, pokonali Tuszów Narodowy. Punkty zdobyli: Paweł Głuch, Ania Mędrygał i Rafał Mędrygał.

W "braterskim pojedynku" z Czarną 3-1 dla Sędziszowa. Paweł Głuch zrewanżował się za porażkę z zawodów powiatowych koledze Antkowi i to on mógł się cieszyć z wygranej. Punktu nie zdobyła Ania Mędrygał, przegrywając na czwartej szachownicy z zawodniczką, z którą wygrała w Sędziszowie. Swoje pojedynki wygrali Sebastian Pociask i Rafał Mędrygał.

Piaty mecz sędziszowianie rozegrali z Dębicą pokonując ich 3,5-0,5. Było to ich czwarte zwycięstwo, które znacznie przybliżyło ich do kolejnego awansu. Trochę koncentracji zabrakło Rafałowi Mędrygałowi, który prowadził grę, miał przewagę a mimo to po błędzie tylko zremisował partię. Pozostali zawodnicy pewnie wygrali swoje partie.

Ostatni mecz z Radomyślem decydował o awansie do finału wojewódzkiego. Sędziszów musiał wygrać swój mecz i tego dokonał. Pokonał rywali 3-1. Gimnazjum z Cmolasu również miało szansę na awans, jednak przegrali z Pilznem 3-1. Dla Sędziszowa punkty zdobyli: Paweł Głuch, Rafał Mędrygał i Sebastian Pociask.

Najwięcej punktów dla Sędziszowa zdobył Paweł Głuch 5,5. Na drugim miejscu pod względem zdobyczy punktowych uplasował się Rafał Mędrygał z 4,5 punktem. Po 3 punkty zdobyli: Ania Mędrygał i Sebastian Pociask       -    gratulacje !!!!!!!!

Na drugiej stronie !!!

*zdjęcia z turnieju,

*końcowa tabela.

Galeria zdjęć

Miejsce Nazwa drużyny Punkty
1 Pilzno 6.0
2 Sędziszów 5,0
3 Cmolas 4,0
4 Dębica 3,0
5 Radomyśl 3,0
6 Czarna 2,0
7 Tuszów Narodowy 1,0

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Półfinał wojewódzki w szachach drużynowych -Mielec 05.11.2014