Aktualności

Gimnazjum z Sędziszowa najlepsze w piłce halowej w gminie -...

• autor: lmn1967, 2015-01-14 14:45
Gimnazjum z Sędziszowa najlepsze w piłce halowej w gminie - 14.01.2015

Gimnazjum z Sędziszowa najlepsze w piłce halowej w gminie. W przekonywującym stylu pokonali swoich rywali i awansowali do dalszego etapu rozgrywek. Grali bardzo pewnie, realizując w pełni przedmeczowe założenia. Na sędziszowską drużynę składały się cztery piątki. Każda z nich wchodząc na boisko miała określone cele.

W pierwszym swoim meczu Sędziszów spotkał się z Czarną, wygrywając 3-1. Na początku było trochę nerwowości, ale z upływem czasu sędziszowianie zaczęli grać "piłką", czego efektem były dwie zdobyte bramki. Pierwszą zdobył Stefan Ostreicher po dwójkowej akcji z Markiem Pazdanem i płaskim strzałem tuż przy słupku. Na 2-0 podwyższył Marek Pazdan po indywidualnej akcji. Na przerwę Sędziszów schodził z dwubramkową zaliczką. Po zmianie piątki w drużynie Sędziszowa Czarna zdołała strzelić kontaktową bramkę, jak się później okazało, to wszystko na co ich było stać w tym meczu. Decydującego gola zdobył Michał Perskak po kombinacji podań na jeden kontakt całej drużyny.

Kolejnym finałowym meczem było spotkanie z Zagorzycami, wygrany 9-0. W tym spotkaniu Sędziszów wystawił 4 piątki. Rozpoczęła pierwsza piątka i pięknie się spisała, bo po 5 minutach zdobyli pięć bramek i mogli zakończyć grę w tym tym turnieju z podniesionymi głowami. Cztery bramki w tej części zdobył Stefan Ostreicher, który "błyszczał: na boisku. Jedną dołożył jeszcze Michał Persak dobijając podanie Konrada Przybyło.

Po kolejnych pięciu minutach zaprezentowała się druga piątka, która zdobyła szóstą bramkę po strzale Sebastiana Przydziała. W drugiej części zagrały dwie kolejne piątki, które również spisały się dobrze, bo strzeliły kolejne trzy bramki. Strzelcami bramek zostali kolejno : Sitko Kacper, Zawiślak Dawid oraz Remigiusz Rak.

SKŁAD GIMNAZJUM SĘDZISZÓW : / 4-DRUŻYNY/

1-    MARKIEWICZ MIŁOSZ - PRZYBYŁO KONRAD, PERSAK MICHAŁ, PAZDAN MAREK,  OSTREICHER        STEFAN.

2-    WOJDON JAKUB - PRZYDZIAŁ SEBASTIAN, BOCHNAK KRZYSZTOF, BASARA MATEUSZ,                    DŁUGOSZ PIOTR, ZAWIŚLAK DAWID.

3-   KANACH PRZEMEK - HALAT ARKADIUSZ, CZÓŁNO ALEKSANDER, WESOŁOWSKI KLAUDIUSZ,           SITKO KACPER.

4-    RUDY HUBERT - BERLIK MATEUSZ, RAK REMIGIUSZ, DYŁO MATEUSZ.

Kolejny etap rozgrywek - powiatowy odbędzie się w sobotę 17-go stycznia 2015 roku w sędziszowskiej hali gimnazjum o 9.00. Rywalami Sędziszowa będą : Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole, zapraszamy do kibicowania !!!