Aktualności

Resovia Rzeszów - Lechia Sędziszów - II liga wojewódzka...

• autor: lmn1967, 2016-05-25 22:32
Resovia Rzeszów - Lechia Sędziszów - II liga wojewódzka j.starszych 21.05.2016

Analiza meczu ligowego II ligi wojewódzkiej juniorów starszych : Resovia Rzeszów - Lechia Sędziszów - 21.05.2016 - g.13.30 - stadion Przybyszówki
Wynik 4-0 dla Resovii.
W sobotę 14-go maja nie doszedł do skutku mecz z Orłem Przeworsk. Powodem rzekoma awaria autokaru w Łańcucie. Absencja Orła prawdopodobnie był zgoła inna.
Ta sytuacja rozbiła nieco przygotowania do spotkania z Resovią. Początek meczu 13.30 i 33 stopnie w słońcu, fantastyczna pora do rozgrywania meczu - gratulacje dla gospodarzy.
Początek dobry w wykonaniu Lechii. W 13 minucie Paweł Chudyba wbiegł w pole karne i ewidentnie był faulowany. Sędzia jednak wskazał na róg. Do 30 minuty gra Lechii wyglądała dobrze. Składne akcje ze skrzydeł, dyscyplina taktyczna z tyłu. Kolejne akcje bramkowe, Chorzępy i Posłusznego. Aż w 35 minucie po przypadkowej wrzutce w pole karne i błędzie defensywy zrobiło się 1-0. Była to praktycznie pierwsza groźna akcja Resovii.
Wydawało się, że lechici doprowadzą do wyrównania. Przemek Chorzępa z trzech metrów nie zdołał jednak posłać piłki do pustej bramki. W następnej akcji po rogu dla Resovii i błędach w kryciu miejscowi strzelają kolejnego gniota. Rewelacyjna skuteczność Resovii na dwie akcje dwie bramki.
Po przerwie Lechia oddała nieco pole i resoviacy zdobyli dwie kolejne bramki. Szczególnie ta czwarta urokliwa, po strzale z 35 metra w samo okienko.
Swoje akcje bramkowe mieli jeszcze Feret, Czółno i Posłuszny ale przegrali pojedynki 1x1 z bramkarzem, który bronił pewnie i był najmocniejszym punktem Resovii.
Trochę niefortunnie złożyły się terminy, bo zarówno pierwsza drużyna juniorów, jak i druga seniorów rozgrywały swoje mecze w niedzielę. A więc trener gospodarzy dysponował zawodnikami z w/w drużyn.
Podsumowując - dobra pierwsza połowa w wykonaniu Lechii i przy odrobinie szczęścia i podyktowaniu karnego w początkowych minutach mecz mógł wyglądać zupełnie inaczej.
Trzeba przyznać, iż Resovia wykazała się 100% skutecznością, bo z 5 sytuacji bramkowych wykorzystała cztery.
Trochę za wysoka porażka. Z przebiegu nie zasłużyliśmy na tak wysoką przegrana.